U Sportskom parku Mladost u Zagrebu održano je Prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe seniore i Kup Hrvatske za kadete. Na Prvenstvu za mlađe kadete, nastupio je David Posavec, član Atletskog kluba Zabok. On je u utrci na 3.000 metara osvojio treće mjesto i brončanu medalju. Prvi je bio Nino Jambrešić iz Atletskog kluba Dinamo. Za Davida je ovo već četvrta seniorska medalja na državnim prvenstvima ove godine, iako je on po svojim godinama zapravo ulazni junior. Uspjeh je i veći kad se zna da u Krapinsko-zagorskoj županiji nema atletske tartan staze i David često mora na treninge putovati u Zagreb. U natjecanju za kadetski kup, Franka Mikac osvojila je 43. mjesto na 60 metara i 53. mjesto na 100 metara, s novim osobnim rekordom.

U Varaždinu je prošlog vikenda održano Prvenstvo Hrvatske u polumaratonu u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji. Prvo mjesto osvojio je Ivan Dračar iz zagrebačke Mladosti. Marko Gorički iz Atletskog kluba Zabok bio je 11., a Nikola Špoljar 13. Neven Čorko iz Atletskog kluba Rudolf Perešin Gornja Stubica osvojio je 32. mjesto, dok je Zvonimir Vlahović iz Maratona Krapina bio 42. Kod žena je prvakinja Hrvatske Nataša Šustić iz Atletskog kluba Sljeme. Suzana Dinjar iz Atletskog kluba Rudolf Perešin, osvojila je 32. mjesto, dok je Nika Božić iz krapinskog Maratona bila 43. U ekipnoj konkurenciji pobijedio je Hrvatski akademski atletski klub Mladost. Atletski klub Zabok bio je šesti u sastavu Marko Gorički, Nikola Špoljar i Mario Menjački. Krapinski Maraton osvojio je 14. mjesto u sastavu Zvonimir Vlahović, Ante Radak i Vjeran Skupnjak. Kod žena je pobijedio Atletski klub Sljeme iz Zagreba. Maraton Krapina bio je 10. u sastavu Nika Božić, Ema Crnek i Antonija Horvat.