KUD ”Lovro Ježek” Marija Bistrica organizira još jedan koncert ”U spomen na Rudolfa Mahmeta”, u znak sjećanja na velikog zagorskog umjetnika, koji je ostavio ogroman trag u bistričkom KUD-u, ali i u brojnim drugim zagorskim društvima. Ovo će biti osmi koncert posvećen Rudeku. Nakon što je prošle godine održan u Maču, ove se ponovno vraća u Mariju Bistricu, u Dom kulture. Na današnjem koncertu koji počinje u 17 sati nastupit će uz domaćine, Tamburaški orkestar i Mali vokalni sastav KUD-a ”Lovro Ježek” Marija Bistrica i ŽVG ”Kajda” Mače, ”Kirjales” Sveti Križ Začretje, KUEU ”Kaj” Zlatar Bistrica, Kud ”Belec”, ŽVS ”Kušlec” i Zbor ”Vitez” KUD-a ”Konjščina”. Rudolf Mahmet – Rudek rođen je 1. srpnja 1925. g. u Mariji Bistrici. Od osnutka KUD-a ”Lovro Ježek” 1974. g., bio je voditelj Tamburaške sekcije i aktivni svirač do 2011.g. U dugačkoj folklornoj karijeri iza njega su ostali brojni nastupi u zemlji i inozemstvu te glazbeni aranžmani mnogih pjesama. Također je dugi niz godina vodio ili glazbeno surađivao s brojnim kulturnim društvima, skupinama i umjetnicima. Gotovo cijeli folklorni glazbeni fundus KUD-a ”Lovro Ježek” pisao je Rudek, a pisao je i za ostala društva s kojima je surađivao. Preminuo je 2016. godine. Ovim svečanim koncertom, nastavlja se održavanje sjećanja na ovog velikog glazbenika i to u godini u kojoj KUD ”Lovro Ježek” slavi 50. obljetnicu djelovanja, a Limena glazba KUD-a čak 130. obljetnicu.


