Vijesti

Brzu cestu do Marije Bistrice gradit će Slovenci!

Nakon nekoliko godina čekanja, kreće nastavak izgradnje brze ceste i to dionice od Zlatar Bistrice do Marije Bistrice. Iz Hrvatskih cesta su potvrdili kako je izabran izvođač radova. Nastavak brze ceste do Nacionalnog svetišta gradit će konzorcij tri slovenske tvrtke. Vrijednost ugovora koji se planira sklopiti iznosi 62.197.058,99 eura, potvrdila je glasnogovornica Hrvatskih cesta, Tamara Đurijanček. Duljina dionice je 3,6 kilometara, a rok za izvođenje radova je 30 mjeseci od datuma uvođenja izvođača u posao. Državni tajnik u Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture, Žarko Tušek istaknuo je da je riječ o najkompleksnijoj dionici, ako se gleda pozicija od Zaboka do Marije Bistrice. Dodao je da će to puno značiti za Mariju Bistricu, za Krapinsko-zagorsku županiju, Hrvatsko zagorje u cjelini te sjever Hrvatske. Tušek je zadovoljan što se nakon osam-devet godina rada s lokalnom zajednicom kreće dalje prema Mariji Bistrici.

Žarko Tušek

Član uprave Hrvatskih cesta, Alen Leverić podsjetio je da se još treba odraditi dio procedure do potpisa ugovora, a ovo je samo dio projekta koji će se nastaviti dalje prema Kašini.

Alen Leverić

Načelnik Općine Marija Bistrica, Josip Milički rekao je da već dionica koja je stigla do Zlatar Bistrice puno znači i vide se pomaci na u tom dijelu općine. Kad cesta sa zapadne strane dođe blizu samom centru, to će otvoriti i mogućnosti aktiviranja gospodarskih zona. Nastavkom dalje do Soblinca i kad se napravi obilaznica oko Zagreba, dodaje Milički, to će biti velika stvar za istočni dio županije.

Načelnik Marije Bistrice Josip Milički

Posljednje vijesti