Vijesti

Branitelji iz Đurmanca obišli Muzej Domovinskog rata Karlovac

Udruga hrvatskih branitelja Sv. Juraj iz Đurmanca posjetila je Muzej Domovinskog rata Karlovac. Kako je rekao predsjednik Udruge, Marijan Cesarec, svake godine odlaze na jedan izlet, pa su tako posljednje dvije godine posjetili Vukovar i Škabrnju, dok su ove godine odlučili obići karlovački dio. Svijeće su zapalili i kod spomenika prvom poginulom policajcu Josipu Joviću, a izlet su zaokružili posjetom Nacionalnom parku Plitvička jezera.

Udruga branitelja iz Đurmanca ima 60-ak članova te provode brojne aktivnosti, među kojima je i obljetnicu pogibije prvog poginulog zagorskog branitelja u Domovinskom ratu, Željka Pavića, rodom iz Đurmanca. Načelnik Damir Belošević potvrdio je da se radi o aktivnoj udruzi te dodao kako Općina s udrugom njeguje dobru suradnju.

Posljednje vijesti