U Zaprešiću je održano Prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju na 10 kilometara. Odličan uspjeh ostvario je Atletski klub Zabok koji je osvojio treće mjesto u muškoj ekipnoj konkurenciji. Prvi je bio riječki Kvarner. Atletski klub Rudolf Perešin Gornja Stubica osvojio je osmo, a Trkački klub Maraton Krapina petnaesto mjesto. Kod žena su prve bile zagrebačke Svetice. U pojedinačnoj konkurenciji, prvak Hrvatske je Marino Bloudek iz Kvarnera. Članovi Zaboka Alen Matovina, Marko Gorički i Nikola Špoljar bili su 14., 16. i 21. Članovi Rudolfa Perešina, Dražen Dinjar, Bruno Kos i Mario Menjački osvojili su 26., 27. i 43. mjesto, dok su članovi Maratona, Zvonimir Vlahović, Ante Radak i Neven Malarić bili 53., 72. i 73. Kod žena je prvo mjesto osvojila Matea Pavlović Koštro iz Svetica. Suzana Dinjar iz Rudolfa Perešina bila je 27. dok su članice Zaboka Andrea Grabrovečki i Željka Papišta bile 35. i 42. Lorena Leskovar i Ema Crnek iz Maratona bile su 39. i 43. U konkurenciji mlađih juniora David Posavec iz Zaboka bio je šesti, a kod kadetkinja Erika Turk 23., Lena Borovčak 24.