Na Oro trgu u Oroslavju održana je prezentacija Auto kluba Oroslavje i trkačke ekipe koja će se ove sezone natjecati u Prvenstvu Hrvatske na brdskim stazama. Riječ je o novoosnovanom klubu, koji se naslanja na tradiciju nekadašnjeg AMK Oroslavje i ne treba ga brkati s Autoklubom Zagorje iz Oroslavja koji je više posvećen utrkama u rallyju, auto slalomu i drugim disciplinama. Baš je to i jedan od razloga da se krene s novim klubom, rekao nam je u razgovoru Florian Šalec, prvak Hrvatske i perjanica oroslavskog automobilizma na brdu. Šalec ističe da mu je bilo teško kao jedini predstavnik kluba nastupati u prvenstvu, a sada bi mu s ekipom ipak trebalo biti lakše. Također pokušat će se uključiti i u borbu za vrh u klupskom poretku. Dodaje i da su pripreme za novu sezonu koja kreće utrkom u Skradinu, 18. svibnja pri kraju. Auti su spremni, ostaju još sitnice za podesiti. Šalec će u novu sezonu i s novim automobilom. I dalje će voziti Citroen, ali je dosadašnji C2 R2 zamijenio jačim DS3 F3 Max koji ma 1.6 motor s turbo punjačem, 240 konjskih snaga i 430 njutnmetara. Očekuje ga i prelazak u višu klasu, a samim time i jača konkurencija. Bez obzira na to, Šalec najavljuje borbu za vrh.

Uz Floriana Šalca u ekipi će ove sezone biti i Marin Božićević, Marko Deak, Đani Varljen i Goran Deak, koji je ujedno i predsjednik Auto kluba Oroslavje. „Prenosimo duh našega staroga kluba i našega Jože i ekipe. Nosimo tu energiju prema dalje i vidimo da imamo jako dobar elan. Složili smo dobru ekipu, imamo dobre ljude oko kluba i rastemo vrlo brzo. Pokušavamo sport pokazati u pravom smislu i nadamo se da će rezultati ove sezone pratiti to.“, rekao nam je Goran Deak, koji će kad zaliječi ozljedu ruke sjesti u svoju Hondu Civic SP. Deak dodaje da teže staviti fokus na sport te smatra da se najveća potpora vozačima može dati ako se fokusiraju na jednu disciplinu. Samim time, dobit će se dodatna snaga u sezoni jer će biti lakše organizirati logistiku i ostale aktivnosti vezane uz utrke. Deaka veseli što je klub uspio okupiti vrhunske vozače, šampione i nada se da će ih pratiti i dobri rezultati. Cilj je prije svega završiti sezonu i zato veli Deak idu skromno i žele se pokazati u pravom svjetlu. Trebat će im i malo sportske sreće, ali ne treba bježati niti od želje za dobrim rezultatom jer u klubu su mladi, talentirani, ali već dokazani vozači.




