Vijesti

Zanimljivim programom u Muzeju Radboa sutra obilježavaju Noć muzeja

Sutra se u cijeloj Hrvatskoj u organizaciji Hrvatskog muzejskog društva obilježava Noć muzeja, manifestacija kojoj su se raznovrsnim programima pridružile i zagorske kulturne ustanove. Ove godine tema Noći muzeja je Muzeji – vidljivi i nevidljivi. Nevidljivi aspekt muzejske djelatnosti čini usmena povijest i nematerijalna baština, stoga je Muzej Radboa za posjetitelje organizirao zanimljivo predavanje i predstavljanje. U Centru za prirodu s početkom u 18 sati održati će se predavanje „Zimski ciklus narodnih običaja“ Anite Paun-Gadža, muzejske savjetnice i voditeljice Muzeja “Staro selo” Kumrovec. U završnom dijelu programa, u 18,45, Željko Pospiš predstaviti će zanimljive crtice iz povijesti radobojskog i zagorskog kraja. U sklopu Noći muzeja predviđen je i program za djecu koji počinje već u 14 sati. Posjet svim događanjima, Muzeju Radboa i Interpretacijskom centru Hiži vinove loze besplatan je za sve posjetitelje. Muzej Radboa i Hiža vinove loze biti će otvoreni za razgled do 23 sata.

Posljednje vijesti