Novi Protokol o ulascima i izlascima u školama i stanje u zagorskim školama, kojima je osnivač KZŽ, bila je glavna tema sastanka ravnateljica i ravnatelja srednjih i osnovnih škola s predstavnicima osnivača. Župan Željko Kolar napomenuo je kako je sigurnost učenika i djelatnika uvijek prioritet i na visokoj razini i kako vjeruje da je svaka škola poduzela sve osnovne mjere propisane Uputama izdanim od strane Ministarstva, no izrazio je nezadovoljstvo izostavljanjem osnivača od strane Ministarstva. Budući da je svaka škola specifična i jedinstvena zatražio je da sve škole uključe osnivača, odnosno Županiju, a od ravnatelja da sastave potrebe koje njihova škola ima, odnosno sustave koje procijene da su im potrebni, a koji će biti ugrađeni, sukladno mogućnostima, do kraja mjeseca. Najavio je i sastanak stožera Civilne zaštite i angažman stručnih službi kako bi dobili odgovore na sve nedoumice. Najvažnije odredbe koje su škole uvele, sukladno Protokolu, su zaključavanje tijekom cijelog radnog vremena, na način da su osigurani evakuacijski izlazi. Ravnatelji su odredili dežurstva radnika na ulazu tijekom radnog vremena. Ako postoji više ulaza, škole su odredile jedinstveni ulaz za sve roditelje i posjetitelje, a oni se prethodno moraju najaviti. Na sastanku se raspravljalo i o drugim temama, poput zapošljavanja dodatnog tehničkog osoblja, ugradnje uređaja poput portafona i kamera, individualnim potrebama škola, međusobnoj suradnji i podršci u novonastalim uvjetima.



