Općina Konjščina je nakon provedenog javnog poziva donijela odluke o dodjeli učeničkih i studentskih stipendija, a ugovore je dodijelila saborska zastupnica i načelnica Općine, Anita Curiš Krok. Odobreno je pet novih učeničkih stipendija te će ih se ukupno isplaćivati 11 redovnih i 13 prema programu populacijske politike. Iznos stipendija povećan je na 50 eura mjesečno. Novih studentskih stipendija je odobreno šest novih te će se ukupno isplaćivati 15 redovnih i tri prema programu populacijske politike. Iznos studentskih stipendija je također povećan, na 80 eura mjesečno. Načelnica Curiš Krok je naglasila koko je iznos stipendija povećan kako bi učenicima i studentima na neki način pomogli oko svakodnevnih troškova. Ujedno je učenicima i studentima zaželjela mnogo uspjeha u daljnjem školovanju uz nadu da će se nakon završetka školovanja vratiti u Konjščinu.


