Vijesti

Ne vežemo se, tipkamo po mobitelu… Za vikend nova policijska akcija

Zagorska policija provela je preventivno-represivnu akciju u cestovnom prometu koja je bila usmjerena na pojačani nadzor korištenja sigurnosnog pojasa i nepropisne uporabe mobitela, nazvana “Pojas i mobitel”. U toj je akciji utvrđeno 18 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa te 9 prekršaja zbog nepropisnog korištenja mobitela u vožnji. Utvrđen je i 31 prekršaj prebrze vožnje te šest ostalih prekršaja u prometu. Marijana Mužar iz Policijske uprave krapinsko-zagorske županije najavila je novu akciju za ovaj vikend. Kontrolirat će se vozite li pod utjecajem alkohola ili droga, nekorištenje sigurnosnog pojasa svih osoba u vozilu, nepropisno korištenja mobitela tijekom vožnje i prebrza vožnja. 

Posljednje vijesti