U Domu kulture Oroslavje održana je svečana dodjela stipendija. Gradonačelnik Viktor Šimunić uručio je Ugovore o stipendijama za 29 učenika i 21 studenta. Učenici i studenti imali su mogućnost podnijeti zahtjev za stipendije u 3 kategorije, za nadarene učenike, po socijalnom kriteriju i za deficitarna zanimanja. Nadareni učenici i učenici koji su podnijeli zahtjev po socijalnom kriteriju dobivat će stipendiju u iznosu od 65,00 eura, a učenici deficitarnih zanimanja do kraja školovanja iznos od 80,00 eura. Nadareni studenti i studenti koji su podnijeli zahtjev po socijalnom kriteriju dobivat će iznos od 85,00 eura, dok će studenti deficitarnih zanimanja do kraja školovanja dobivati iznos od 100,00 eura. Gradonačelnik Viktor Šimunić istaknuo je kako je ulaganje u znanje i mlade uvijek dobro uložen novac i da će Grad Oroslavje biti podrška i potpora učenicima i studentima za postignute uspjehe.


