Vijesti

Lovačko društvo Krapina proslavilo 110 godina rada

Lovačko društvo Krapina obilježilo je 110 godina rada. Dobrodošlicu je svim okupljenima poželio predsjednik Lovačkog društva Krapina Ivan Puljek – Čavelj, dok su sve prisutne pozdravili i izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora, saborski zastupnik Goran KaniškiRenata Ojurović iz Ministarstva poljoprivrede, gradonačelnik Krapine i saborski zastupnik Zoran Gregurović, dopredsjednik Hrvatskog lovačkog saveza i predsjednik Lovačkog saveza Krapinsko-zagorske županije Ivan Halapir, tajnik Lovačkog saveza Krapinsko-zagorske županije Mario Vodolšak te Ivica Balagović iz LD Macelj Đurmanec u ime okupljenih lovačkih društava. Na svečanosti je prikazan iprigodni film o Lovačkom društvu Krapina, a uručena su i brojne zahvalnice i priznanja LD Krapina, Grada Krapine, Gradonačelnika Krapine te Hrvatskog lovačkog saveza. Lovačkog društva Krapina. Nakon svečanog mimohoda lovaca i otvorenja prigodne izložbe, održana je središnja svečanost na kojoj je bila i zamjenica župana Jasna Petek. 

“Lovci i lovkinje su ljudi koji s velikom entuzijazmom i marom brinu o okolišu te zapravo kroz svoje slobodno vrijeme rade na očuvanju održivih staništa. Čestitam vam na ovoj velikoj obljetnici, u koju su kroz mnogo godine ugrađena djela brojnih vaših članova i želim vam uspješan rad i u budućnosti”, poručila je ovom prilikom zamjenica župana Petek te  predsjedniku LD Krapina Ivanu Puljeku – Čavelju uručila zahvalnicu koju je društvu uz ovu obljetnicu dodijelio župan Željko Kolar. Zamjenica Petek također je podsjetila da Županija sredstva prikupljena od lovozakupnine vraća upravo lovcima, te za prosinac najavila raspisivanje natječaja s tri mjere za poboljšanje infrastrukture u lovištu, promociju lovstva te zaštitu divljači i lovišta.U popratnom glazbenom programu nastupio je Vokalni ansambl Krapina.

Posljednje vijesti