Središnja proslava Martinja u Zagorju održat će se sutra u Bojačnom u Zagorskim Selima. Program započinje svečanom svetom misom u 11 i 30 kod crkve sv. Martina, nakon čega slijede pozdravni govori domaćina i ceremonija krštenja mošta od 13 sati, u pravom zagorskom stilu, s puno smijeha, veselja i pjesme. Atmosferu će dodatno obogatiti grupa Štimung.
Martinje će se također sutra proslaviti na 16. Martinjskom proštenju u Slanom Potoku u organizaciji Župe Gornja Stubica i Udruge Gornjostubička luč. Svetu misu od 12 i 30 predvodi vlč. Krunoslav Hikec. Nakon mise održat će se martinjski program uz domjenak i mlada vina članova Udruge Peharček.
Martinje će se sutra proslaviti i u Martinščini. U 11 sati je sveta misa, a od 12 i 30 na igralištu područne škole druženje uz gulaš, slastice i glazbeni program.
Planinarsko Martinje priprema HPD Belecgrad. Okupljanje je sutra do 10 sati kod crkve sv. Marije Snježne u Belcu kad se kreće do planinarske kuće Belecgrad. Zabavni program počinje u 13 sati uz ceremonijal krštenja mošta, planinarska jela i tombolu, a nastupaju KUD Belec i Dečki z bregov.


