Vijesti

Puhački orkestar Mrzlo Polje najbolji je amaterski orkestar u Hrvatskoj

Župan Željko Kolar održao je prijem za vodstvo najboljeg Puhačkog orkestra u Hrvatskoj. To je Puhački orkestar Mrzlo Polje, osnovan 1937. godine, koji je svoj vrhunac doživio u posljednjem desetljeću, kada je pod vodstvom dirigenta Jurice Rukljića osvojio prve nagrade na državnim smotrama u A i B kategoriji te i formalno postao najbolji amaterski orkestar u Hrvatskoj. Župan je istaknuo bogatu tradiciju puhačkih orkestara u Zagorju. Rekao je kako se Krapinsko-zagorska županija ponosi njihovim uspjesima te im čestitao na odličnom radu i izvanrednim uspjesima. Predsjednica Puhačkog orkestra Mihaela Slakoper najavila je da će se Mrzlo Polje sljedeće godine okušati u konkurenciji ponajboljih europskih puhačkih orkestar u Italiji. Na prijmu je bio i potpredsjednik Puhačkog orkestra Mrzlo Polje Vilim Štrok dirigent Jurica Rukljič te načelnik Velikog Trgovišća, ujedno i član Puhačkog orkestra Robert Greblički. Puhački orkestar Mrzlo polje ima 60-ak članova, a nedavno je dobio i svoj prostor u novouređenom Domu kulture u Velikom Trgovišću.

Posljednje vijesti