U Podčetrtku u Sloveniji održano je Svjetsko prvenstvo u savate boksu u disciplini assaut. U sastavu hrvatske reprezentacije nastupili su i članovi Savate kluba Stubica, Helena Beljak i Dario Boroša. Helena Beljak je nastupila u kategoriji do 48 kilograma u konkurenciji 11 borkinja koje su na početku bile podijeljene u skupine. U prvoj borbi pobijedila je Shimu Akfar iz Irana, da bi zatim izgubila od Lidije Abazovski iz Srbije koja je na kraju osvojila broncu. To joj nije bilo dovoljno jer samo prva iz grupe otišla je u daljnje natjecanje. Dario Boroša nastupio je u kategoriji do 70 kilograma. U prvoj borbi izgubio je podijeljenom odlukom sudaca 2:1 od Yoniera Mauricia Cruza Salamance iz Kolumbije, inače prvaka Južne Amerike. U sljedećem meču čekao ga je svjetski prvak, Elliott Martineau iz Francuske i tu je nažalost Boroša poražen. Tako je svoj nastup završio u skupini. Boroša je još odradio i jedan revijalni meč protiv predstavnika Turske koji je pobijedio.



