Vijesti

Održan Okrugli stol o kibernetičkom nasilju

Krapinsko-zagorska županija i Županijsko povjerenstvo za ravnopravnost spolova u suradnji s Pravobraniteljicom za ravnopravnost spolova organizirali su Okrugli stol o kibernetičkom nasilju, koji je održan u Krapinskim Toplicama. Zamjenica župana Jasna Petek istaknula je da Županija u borbi protiv nasilja provodi čitav niz raznih aktivnosti. Predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova Krapinsko-zagorske županije Snježana Romić istaknula je da se na ovaj način želi podići svijest o rodno uvjetovanom kibernetičkom nasilju nad djevojčicama i ženama. Održana je panel rasprava u kojoj su sudjelovale načelnica Krapinskih Toplica Gordana Jureković, Tanja Cujzek iz Hrvatskog zavoda za socijalni rad, Brankica Čavužić iz Srednje škole Krapina, Marija Gebert iz Zagorske kreativne udruge mladih, Drago Kovačec iz MUP-a te zamjenica ravnateljice Doma za žrtve nasilja u obitelji „Novi početak“ Aneta Škreblin. Panel raspravu moderirala je pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu politiku, branitelje, civilno društvo i mlade Martina Gregurović Šanjug. Prikazan je i film o rodno uvjetovanom nasilju te je prezentiran međunarodni projekt „Podizanje svijesti o rodno uvjetovanom kibernetičkom nasilju nad djevojčicama i ženama te stvaranje sigurnijeg online okruženja“ koji se provodi u Hrvatskoj, Portugalu i Španjolskoj. Projekt su predstavile Mladenka Moravić iz Ureda pravobraniteljice za ravnopravnost spolova te voditeljica programa Centra za edukaciju i savjetovanje Sanja Cesar.

Posljednje vijesti