U Weizu u Austriji održano je natjecanje „Belt of Austria“ u savate boksu, ujedno i Svjetsko klupsko prvenstvo. Nastupilo je 28 klubova iz 14 zemalja sa 160 natjecatelja. Među njima su bili i članovi tri zagorska kluba. Borbe su održane u disciplinama assaut, precombat i combat. Savate klub Stubica nastupio je s osam borkinja i boraca. U disciplini assaut zlato su osvojili Leo Lacković, Ana Peštaj i Helena Stepan. Do srebra je stigao Danijel Kruljec, a bronce su osvojili Dario Boroša, Marko Bulek, Mateo Knezović i Helena Beljak. U disciplini precombat srebrne medalje osvojile su Ana Peštaj i Helena Stepan.
Savate klub Krapina nastupio je s devet borkinja i boraca koji su nastupali u disciplini assaut. U svojim kategorijama do zlata su došle Petra Marija Poslončec i Karla Poslončec. Srebrom su se okitili Jakov Poslončec, Erik Posilović i Jan Grozdek, dok su bronce osvojili Nikola Benc i Adrijan Veseljak.

Najbrojniji je sa 16 borkinja i boraca bio Savate klub Đidara iz Zaboka. U disciplini assaut zlato je osvojio Luka Šoštarić. Do srebra su došli David Krajačić, Arijan Dobrijević, Lukas Tkalčević, Sandro Čop i Ema Jernejić, koja je ujedno osvojila i prvo mjesto u revijalnom meču. Bronce su pripale Marku Balašku, Sari Šimag, Dori Mladenović, Denisu Mladenoviću i Nikoli Juraku. U disciplini combat, Vilim Bašić osvojio je zlato, a Matej Čelec srebro.

Vrijedi spomenuti i kako će se sljedećeg vikenda u Genovi u Italiji održati Europsko prvenstvo u savate boksu. U sastavu hrvatske reprezentacije nastupit će i Marko Bulek iz Savate kluba Stubica. Čeka ga nastup u juniorskoj konkurenciji do 60 kilograma u disciplini combat.


