Vijesti

Europski trg u Zagrebu postao 100 posto zagorski

U Zagrebu je jučer otvorena dvodnevna manifestacija 100% zagorsko na kojoj izlaže 40-ak zagorskih izlagača. Brojni zagorski proizvođači ponudili su Zagrepčanima i njihovim gostima najbolje što Zagorje nudi, od meda, bučinog ulja, vina i rakija, zimnice, mlinaca, kolača, ali i raznih prepoznatljivih suvenira. Najveći red bio je na štandovima zagorskih štruklji i suhomesnatih proizvoda. Manifestacija se održava po 15. put, a cilj je promovirati Zagorje kao poželjnu turističku destinaciju bogate kulturne baštine i gastronomske ponude. Zagorski župan Željko Kolar zahvalio je gradu Zagrebu i gradonačelniku Tomaševiću na potpori te istaknuo kako na ovaj način Zagorci zapravo vraćaju dug Zagrepčankama i Zagrepčanima kao najbrojnijim domaćim gostima. “Ovdje je i jedna, rekao bih tradicionalna ponuda Zagorja, ali mi ovdje preko naše turističke zajednice želimo naše najvjernije goste upoznati s novim investicijama, s novom ponudom koju imamo i na taj način ih ponovno pozvati da dođu u Zagorje”, rekao je župan.

U sklopu manifestacije uz degustaciju kolača promovirana je knjiga “Babičini recepti po Zagorju”, autora Marija Kroga.  100% zagorsko u Zagrebu danas traje do 20 sati. Ove godine u sklopu kulturno umjetničkog programa nastupaju „Hands & Voice“ te Ansambl Zabok, dok najmlađe zabavlja Krapinski neandertalci-Pleme spiljskog medvjeda. Svi posjetitelji mogu obići i izdvojen turistički dio, gdje se prezentira Turistička zajednica, hoteli, ugostiteljski objekti…

Posljednje vijesti