Vijesti

Društvo Crvenog križa KZŽ obilježilo Svjetski dan prve pomoći

Društvo Crvenog križa Krapinsko-zagorske županije u suradnji sa gradskim društvima Crvenog križa Donja Stubica, Klanjec, Pregrada, Zabok i Zlatar, obilježili su u Mariji Bistrici Svjetski dana prve pomoći Provedena je prezentacija prve pomoći za građanstvo, edukativne radionice za djecu, kontrola krvnog tlaka i šećera u krvi te ostale djelatnosti i aktivnosti Crvenog križa.

Prva pomoć najstarija je tradicionalna aktivnost Crvenog križa, a kontinuiranim provođenjem tečajeva, seminara, obuka iz područja prve pomoći želi se pripremiti građane, neprofesionalce, da spremno pristupe ozlijeđenoj ili naglo oboljeloj osobi i pravilnom primjenom prve pomoći do dolaska stručnog medicinskog osoblja, spase život. Događaj su podržali i predstavnica KZŽ, pročelnica Martina Gregurović i načelnik Općine Marija Bistrica, Josip Milički.

U obilježavanje su se također uključili Dječji vrtić Pušlek Marija Bistrica, Osnovna škola Marija Bistrica, Udruga umirovljenika Marija Bistrica, patronažne sestre Doma zdravlja KZŽ ispostava Donja Stubica, Turistička zajednica općine Marija Bistrica i brojni volonteri. Društvo Crvenog križa Krapinsko-zagorske županije zahvaljuje svima koji su se na bilo koji način uključili u ovo obilježavanje Svjetskog dana prve pomoći.

Posljednje vijesti