Od danas kreće predaja grobnih okvira, grobnica i kazeta za urne na novom groblju u Mariji Bistrici, korisnicima koji su potpisali ugovor s Općinom, rekao je u razgovoru za Radio Stubicu, načelnik Josip Milički. Novo grobno polje imat će 504 ukopna mjesta, a u prvoj fazi uređeno je njih stotinjak prema iskazu interesa. Nova mrtvačnica u funkciji je već dvije godine. Zahtjevi se mogu predavati i dalje, ističe Milički, a kada ih se prikupi dovoljan broj, krenut će se u drugu fazu izgradnje. Grobne okvire izgrađivat će isključivo Općina preko javnog natječaja kako bi se održao red i forma cijelog groblja prema projektu. Milički je zadovoljan jer je problem ukopa riješen za duže vrijeme.
Pred završetkom je ciklus asfaltiranja nerazvrstanih cesta u što je ove godine uloženo više od 300 tisuća eura. Dio sredstava dobiven je od Ministarstva graditeljstva. Sljedeći tjedan kreće nastavak izgradnje nogostupa prema Globočecu, njegova pretposljednja faza vrijedna oko 150 tisuća eura. Prema planu radovi bi trebali biti gotovi do prosinca. Rade se i manji zahvati u suradnji sa Županijskim i Hrvatskim cestama. Kroz dva mjeseca trebao bi biti gotov projekt uređenja državne ceste od Marija Bistrice do Zlatar Bistrice, pa bi se među ostalim uredili nogostupi gdje nedostaju, autobusne stanice i pješački prijelazi. Dogradnja tri paviljona dječjeg vrtića napreduje zadovoljavajućom dinamikom, zaključio je načelnik Milički.
Manifestacija „Ljeto u Mariji Bistrica” nastavlja se i dalje, a ove se nedjelje održava tradicionalna biciklijada Selnica-Gusakovec s početkom u 15 sati.



