Hodočašćem i misnim slavljen jučer je proslavljen blagdan Velike Gospe. Slavilo se u svim marijanskim svetištima, a najveći broj hodočasnika slio se Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici gdje je misno slavlje predvodio zagrebački nadbiskup Dražen Kutleša. Nadbiskup se u svojoj propovijedi osvrnuo na pitanje smrti i spola, sumnjivim eksperimentima i neprovjerenim teorijama, rekavši kako su to teme koje zaokupljaju modernog pojedinca i društvo u cjelini. Dodao je da su vjernici pozvani biti svijetlo svijeta, nositelji nade i ljubazni promotori istine o čovjekovu dostojanstvu. Svoj Dan na blagdan Velike Gospe svečanim misnim slavljem obilježile su i Župe u Oroslavju i Tuhlju. Velika Gospa slavila se i u Zlataru, Zajezdi te u Svetištu Majke Božje Gorske u Loboru.




