Unatoč nesnosnoj vrućini koja je prelazila 36 Celzijevih stupnjeva, u oroslavskom naselju Mokrice okupio se veliki broj građana, rekreativaca i sportaša. Povod je bio poseban, prigodnim turnirom „Oroslavje Summer Smash” službeno je otvoreno novouređeno odbojkaško i dječje igralište, smješteno u neposrednoj blizini postojećih sportskih sadržaja. Projektiranje ovog modernog kompleksa potpisuje projektantski ured Omega studio, a arhitekt Tomislav Kolarić nije skrivao zadovoljstvo učinjenim.

„Igralište se sastoji od dva dijela, dječjeg i sportskog. Dječji dio ima šest sprava i prostire se na oko 420 kvadrata, dok sportski dio obuhvaća 970 kvadrata. Mislim da je ovo jedino odbojkaško igralište u ovom dijelu Zagorja projektirano tako da se na njemu mogu održavati i službena sportska natjecanja u odbojci. Radovi su izvedeni u roku, kvaliteta je neupitna, a rezultat je prostor za sve uzraste na zadovoljstvo građana, sportaša i djece”, konstatirao je Kolarić. Da interes za odbojku itekako postoji, potvrdio je i premijerni turnir „Summer Smash” koji je, prema riječima organizatora Ive Kelave, okupio čak 15 ekipa iz Kutine, Siska, Petrinje, Kravarskog, Zagreba, Zaprešića, Bedekovčine, Ivanca i Mokrica.

„Ovdje se svakog petka i subote okuplja velik broj ekipa koje igraju rekreativno, pa smo odlučili organizirati turnir. Želja nam je da ovo postane tradicija, a već iduće godine događaj želimo podići na višu razinu. Teren je fantastičan, a zahvaljujući reflektorima, vikendom se igra i do 23 sata”, istaknuo je Kelava. Oroslavski odbojkaški rekreativci idu i korak dalje. U tijeku je postupak registracije Sportskog kluba „Oro volej”. Sva administracija trebala bi biti gotova tijekom ljeta, kako bi već na jesen mogla startati i dvoranska odbojka. Značaj ovog projekta prepoznao je i Hrvatski olimpijski odbor (HOO). Hrvoje Balen, direktor Ureda za programe sporta na lokalnoj razini u HOO-u, naglasio je važnost stvaranja baze mladih sportaša.

„Olimpijski odbor uvijek podržava projekte koji uključuju djecu i mlade u sport. Ovo igralište za odbojku na pijesku, kao i teren za košarku 3 na 3, idealni su za privlačenje novih generacija. Kroz ovako široku bazu, s vremenom ćemo doći do vrhunskih rezultata, profesionalnih sportaša i budućih olimpijaca”, zaključio je Balen. Cijeli projekt građen je u dvije faze na dotad praznoj livadi, a ukupna vrijednost investicije iznosi oko 180 tisuća eura, od kojih je Ministarstvo demografije i useljeništva sufinanciralo 50 tisuća eura.

„Prvo smo uredili streetball igralište, a potom dječje i odbojkaško igralište te prostor sa stolom za ping-pong. Ovo mjesto već sada privlači mlade i srce mi je puno kada vidim ovoliki broj ljudi na otvorenju – izjavio je gradonačelnik Oroslavja Viktor Šimunić. Gradonačelnik je naglasio kako je cilj Grada osigurati infrastrukturu, dok je na zajednici da je maksimalno koristi. Igralište je ograđeno i postavljeni su reflektori. „Ako teren bude u punom pogonu, spremni smo ga i proširiti, postaviti tuševe, izgraditi nadstrešnicu i posaditi drveće. Dobro smo počeli i vjerujem da je ovo tek početak jedne lijepe priče”, poručio je Šimunić. Novim sportskim centrom u Mokricama posebno su bili oduševljeni gosti iz Kutine.

„Igralište je fantastično, kao i svi prateći sadržaji. Kada bismo mi u Kutini imali ovako nešto, bili bismo presretni – podijelio je svoje dojmove Vedran Lukačević, trener prošle godine osnovanog Odbojkaškog kluba Kutina. S njim se složio i sugrađanin Ivan Lugar.

„Oduševilo me da jedno manje naselje ima ovako pametno i kvalitetno uređen prostor. Ovo je prava mala sportska oaza za druženje i rekreaciju mladih. I drugi bi gradovi trebali slijediti primjer Oroslavja. Ipak, najveće ocjene novom igralištu dali su oni najmlađi. Petogodišnji Luka kroz smijeh nam je sažeo cijeli dojam

„Jako mi je lijepo ovdje u Oroslavju, ljuljao sam se na ljuljački! Mama i tata su donijeli i mali bazen pa se kupamo. Baš nam je lijepo i opet ćemo doći”, zaključio je Luka








