Uz Dan općine Zlatar Bistrice na svečanoj sjednici Općinskog vijeća podijeljena su prigodna priznanja. Zahvalnice su dodijeljene Fabijanu Krivaku za ostvarene sportske uspjehe i promicanje općine, Ivi Šamec za doprinos razvoju kulturnog i društvenog života te očuvanju skaralne glazbene baštine, Agati Gorički za uspjehe ostvarene tijekom osnovnoškolskog obrazovanja te predstavljanje i promociju općine na državnim smotrama i natjecanjima. Ivanu Jurkoviću za iznimna glumačka ostvarenja i umjetnički doprinos kulturi, te sestrama Petri i Ani Šimunić za doprinos očuvanju i promicanju kulturnog identiteta općine.

Nagrada općine dodijeljena je Milanu Hoiću za dugogodišnji doprinos društvenom životu zajednice i za izniman doprinos u sportu. Plaketa općine dodijeljena je dr. med. Ivanu Šanteku za dugogodišnji doprinos društvenom i političkom životu zajednice, Kreši Đureku i Stjepanu Kantociju za 100 puta darovanu krv, te posmrtno Stjepanu Budenu za dugogodišnji doprinos društvenom i političkom životu zajednice. U ime nagrađenih obratio se dr. Ivan Šantek.

“Kad gledam ovu mladež, pa kad gledam nas koji smo dobili ova priznanja, mi stari, onda ne mogu da nisam sretan da iza našeg doajena, koji je primio nagradu za životno djelo, nogometaša, stoji jedan nogometaš koji je opet budućnost. Iza mene, koji sam liječnik u penziji i radim, stoje dvije liječnice, jedna aktivna a druga koja studira. Znači tu sam sretan da mogu čestitati ovim mladima koji idu naprijed”, rekao je dr. med. Ivan Šantek.











