Vijesti

Milički: “Ne odustajemo od nove škole i sportske dvorane”

Načelnik Josip Milički

Općina Marija Bistrica ne odustaje od svoje velike želje, a to je gradnja nove osnovne škole i sportske dvorane na novoj lokaciji. Načelnik Josip Milički je rekao kako su jedina škola koja nije ušla u projekt jednosmjenskog rada. Pojasnio je kako lokacija na kojoj je sad škola jednostavno nije prihvatljiva. “Općina je kupila zemljište, pripremila Prostorni plan i naša je želja i volja, a Krapinsko-zagorska županija je suglasna, da izgradimo i novu trodijelnu sportsku dvoranu i objekt nove glavne škole kamo bi preselili i glazbenu školu, Tu lobiramo i preko ministarstva, preko svih i očekujem da ćemo uspjeti u svom naumu”, rekao je Milički.

Foto: Općina MB

Među kapitalnim projektima općine su i Športsko-rekreacijski centar,  rekonstrukcija objekta Tehnomehanike za buduću općinsku knjižnicu i čitaonicu te  interpretacijski centar drvenih dječjih igračaka i licitara. Sve su to projekti velike vrijednosti, ali i značajni za cijelu zajednicu. Načelnik Milički osvrnuo se na preseljenje igrališta i izgradnju novog Športsko-rekreacijskog centra. Rekao je kako je u planu projektiranje te dobivanje građevinske dozvole, a nakon toga i njegov izgradnja, kako bi napokon taj sportski dio maknuli iz Svetišta. Kada je riječ o projektu Aglomeracije na području Marije Bistrice, tehnički pregled je odrađen i negdje početkom šestog mjeseca kreću prva priključenja.

Posljednje vijesti

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.