Vijesti

U Mariji Bistrici 26. Recital Josip Ozimec

U Mariji Bistrici danas će biti održan 26. Recital duhovno-refleksivne poezije „Josip Ozimec”. Na ovogodišnji natječaj prestiglo je 250 radova, od ukupno 69 autora. Najviše je radova na standardu 159, na kajkavskom je 62, a na čakavskom 29. Stručni sud odabrao je 70 pjesama za objavu u zborniku „Došel bum v Bistricu” i 24 za završnu interpretaciju te je odlučio o nagrađenim pjesmama, u svakoj kategoriji po tri. Završnica recitala održat će se večeras u Dvorani Božjeg milosrđa u bistričkom Svetištu od 17 sati. Stihove će kazivati Jelena Januš-Grbić i Josip Klapač, a pjesmom će događaj uveličati ŽVS „Dora” KPD-a Zlatarjeve. U sklopu recitala najavljena je i promocija novog izdanja zbirke pjesama Josipa Ozimca „Još sme tu”, koju su u povodu 90. obljetnice rođenja pjesnika pripremili Ogranak Matice hrvatske Marija Bistrica, Općinska knjižnica i čitaonica i obitelj Ozimec. O zbirci će govoriti urednica prof. Ivančica Tomorad

Posljednje vijesti