U Istri, na više lokacija, održano je natjecanje pod nazivom 100 milja Istre. To je popularno trail natjecanje kroz cijelu Istru, a sastoji se od 5 utrka različitih dužina. Na utrci dužine 68 km nastupila je i članica AK Rudolf Perešin, Suzana Dinjar i u konkurenciji žena osvojila odlično 10. mjesto a u ukupnom poretku 43.

Više zagorskih natjecatelja sudjelovalo je proteklog vikenda na 33. Ogulin trailu, koji je okupio oko 400 natjecatelja. Na najdužoj stazi Regoč, dužine 33 km, nastupio je samo Neven Ivančić iz Sportskog društva Lastavica Zlatar te osvojio 17. mjesto. Na utrci Kosjenka, dužine 13,5 km nastupilo je devetoro zagorskih predstavnika, najbolji su bili Dejvid Vlasnik iz Lastavice i i Jakov Friščić iz Trkačkog kluba Maraton Krapina, na četvrtom i petom mjestu. Dijana Janžek iz krapinskog kluba je pobijedila u ženskoj konkurenciji.