Na sportskim terenima Zelene lagune, prošlog vikenda održan je 4. Crossminton Poreč FUN Open. Na ovom međunarodnom turniru svjetske serije nastupili su igrači crossmintona iz 7 država. Uz ostale hrvatske igrače nastupili su i igrači iz našeg jedinog zagorskog crosminton cluba iz Zaboka te osvojili ukupno 5 medalja: zlato, srebro i tri bronce. U kategoriji žena Željka Benčić uvjerljivo je svladala sve protivnice od grupne faze, polufinala i finala te osvojila zlatnu medalju i trenutno zauzela visoko 15 mjesto na svjetskoj ljestvici žena iznad 40 godina. Adrian Benčić u kategoriji dječaka i djevojčica do 14 godina, nakon osvojenih brončanih medalja u Mađarskoj i Srbiji, ovaj turnir završio je osvojivši srebrnu medalju. Osim pojedinačnih kategorija, u kategoriji mješovitih parova Adrian Benčić i Nika Gorički poraženi su u polufinalu od zagrebačkog para Ivković/Aleksić. Željka i Tomislav Benčić zaustavljeni su u polufinalu od kasnijih pobjednika u kategoriji, para Gorički/Križanić te su sa Adrianom i Nikom podijelili treće mjesto.