Prošlog vikenda održan je 5. brdski maraton “Ivanec-Novi Marof” koji je ujedno bio i utrka Pojedinačnog i ekipnog prvenstva Hrvatske u kratkom trailu. Staza je bila duga 42 kilometra, a najbrže ju je prošao Josip Meštrić iz Atletskog kluba Rika. Sjajan treći bio je Nikola Špoljar iz Atletskog kluba Zabok, a njegov klupski kolega Luka Špehar bio je šesti. Kod žena je pobijedila Ivana Širić iz Atletskog kluba Plitvice. Članice Atletskog kluba Zabok, Dijana Janžek i Matea Grabovica osvojile su osmo i deveto mjesto. U ekipnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Atletski klub Varaždin, a do odličnog drugog mjesta došao je Atletski klub Zabok. Uz Špoljara i Špehara, tome je pridonio i Marko Gorički osvojivši pojedinačno 15. mjesto. Treba spomenuti i da su to ukupno 20. pojedinačna i 20. ekipna medalja Zaboka od osnutka kluba.