Vijesti

U pripremi novi zakon po kojem bi hitna imala beneficirani radni staž

Krešimir Božić, ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu KZŽ

Novim zakonom djelatnici Hitne službe trebali bi dobiti beneficirani radni staž, kao što imaju druge hitne službe i određena prava koja do sad nisu imali, ističe ravnatelj Županijskog zavoda za hitnu medicinu KZŽ Krešimir Božić. “Bit će to jedinstven zakon i za Hitnu medicinsku službu i za sanitetski prijevoz jer će se sastav timova regulirati, određene kompetencije i određena prava u smislu radničkih prava, na kojima i sindikati inzistiraju, a tu je i beneficirani radni staž kakav je u drugim hitnim službama primjerice vatrogastvu i policiji”, rekao je Božić. ​Sudjeluje i u radnoj skupini za izradu Zakona o hitnoj medicinskoj službi, čije se donošenje očekuje u ovom novom sazivu Sabora. Ravnatelj zagorske Hitne zadovoljan jer u lipnju izlazi prva generacija specijalizanata prvostupnika sestrinstva u djelatnosti hitne medicine. Pojasnio je i zašto je to dobro. “To će biti prilika da naši specijalisti prvostupnici sestrinstva dobiju određene kompetencije u vidu primjene i da na taj način samostalno mogu odlučiti i primijeniti određene postupke i lijekove”, dodao je Božić.

Posljednje vijesti