Ovogodišnje Ljeto u Mariji Bistrici započelo je tradicionalnim Danom mjesnih odbora i natjecanjem u pripremi Bistričke kotlovine. Natjecalo se svih deset mjesnih odbora te ekipe Općine Marija Bistrica i Komunalnog poduzeća ”Lijepa Bistrica“ koje su bile izvan konkurencije za osvajanje nagrade, no i one su također bile ocjenjivane. Najuspješnija je bila ekipa Mjesnog odbora Laz, koja je pobjedom osigurala 5 tisuća kuna za potrebe odbora. Drugo mjesto osvojio je Sušobreg Bistrički, a treće Hum Bistrički. Ocjenjivao ih je stručni sud u kojem su bili predstavnik Vinarije Micak Mladen Micak, kuhar u Hotelu Kaj Nikola Vitez, predstavnica Restorana ”Dobro nam došel prijatel” Ivana Šaka i predstavnik Lovačkog društva ”Fazan” Marija Bistrica Josip Skočak. Posjetitelje su zabavljali “Slemberi“, a manifestacija se nastavlja u subotu kada će se, na trgu održati sedmi susret klapa u organizaciji Klape Bistrica. U slučaju lošeg vremena, susret će se održati u Domu kulture. Posjetitelje, sve do rujna, očekuju brojna događanja, a program je dostupan na web stranici Turističke zajednice Općine Marija Bistrica i na Facebooku Visit Marija Bistrica.


