Ovoga vikenda počeo je proljetni dio u Trećoj nogometnoj ligi – središte. Nastavak prvenstva je otvoren odgođenim 17. kolom iz jesenskog dijela u kojem su obadva zagorska kluba ostvarila pobjede. Krapinski Zagorec je na svojem terenu sa 2 : 0 savladao Vrapče, a obadva gola su pala u prvom poluvremenu. Prvi gol je autogol gostujućeg igrača Bakmaza u trećoj minuti, a drugi je postigao Matija Smrekar na samom kraju poluvremena. Gaj je u Zagrebu sa 1 : 0 pobijedio ekipu HAŠK-a, a jedini gol postigao je Tomas Vukadin u 87. minuti. U ostalim susretima ovoga kola Maksimir je pobijedio ekipu Mladosti iz Petrinje, Vrbovec je izgubio od vodećeg Jaruna 1 : 2, Špansko je izgubilo od Trnja također sa 1 : 2, Bistra i Karlovac su odigrali 2 : 2, Ponikve su izgubile od Kurilovca 1 : 2, Trešnjevka je bila bolja od Dugog Sela 1 : 0, a Segesta je izgubila od Lučkog 1 : 3. Na nepotpunoj ljestvici, jer ima još nekoliko neodigranih utakmica iz prvog dijela prvenstva, vodi Jarun sa 37 bodova, drugi je Kurilovec sa 36, oba kluba s utakmicom manje. Treće je Trnje s 33 boda, četvrti Zagorec s 31 bodom. Peto Lučko i šeste Ponikve imaju po 28 bodova, sedmi Gaj 26, osmi Maksimir 24, deveto Dugo Selo i deseta Bistra po 23 boda. Jedanaesto Vrapče ima 22 boda, dvanaesta Segesta 20, trinaesta Trešnjevka 19, četrnaesto Špansko 17. Petnaesta Mladost Petrinja, šesnaesti Karlovac i sedamnaesti HAŠK imaju po 14 bodova, s tim da Mladost ima dvije, a Karlovac jednu utakmicu manje. Zadnji, osamnaesti je Vrbovec sa 5 bodova i susretom manje. U idućem, 18., kolu, prvom kolu proljetnog dijela prvenstva, Gaj je domaćin petoplasiranom Lučkom, a Zagorec vodećem Jarunu.

Ovoga vikenda odigrano je i 17. kolo, zadnje jesensko kolo, u Četvrtoj nogometnoj ligi – središte. Od zagorskih klubova proljetni dio je najbolje otvorila Straža koja je kod kuće sa 2 : 1 pobijedila Dinamo iz Odranskog Obreža. Gosti su poveli u 14. minuti, no Straža je prvo golom Borne Vidičeka u 32. minuti izjednačila, a preko Mislava Čučeka u 68. minuti postigla i pobjednički gol. Zabočka Mladost je na gostovanju kod Odre odigrala 0 : 0, Stubica je na svojem terenu izgubila od Croatie Hrastje 0 : 1 i to golom gostiju pred sam kraj susreta, u 86. minuti. Tondach je poražen 0 : 3 na gostovanju kod Gradića. Prvi gol domaći su postigli u 9., a druga dva u 76. i drugoj minuti sudačke nadoknade. U derbiju kola drugoplasirane Ravnice i vodeći Lukavec su odigrali 1 : 1, u ostalim utakmicama Rugvica je pobijedila Moslavinu sa 2 : 1, Zagreb Zelinu sa 4 : 1, Sava Strmec je izgubila od Slunja 1 . 2, a Sutla Laduč je bila bolja od Banovca 2 : 1. Vodeći Lokavec ima 42 boda, druge Ravnice 39, treći Dinamo Odranski Obrež 34. Četvrti Zagreb ima 30 bodova i dva susreta manje, peti Gradići imaju 27 bodova, šesta Mladost Zabok i sedma Croatia Hrastje po 26, osmi Slunj 24 boda i utakmicu manje. Deveti Tondach i deseta Rugvica imaju po 23 boda, jedanaesta Stubica 22, dvanaesta Moslavina 21 bod, trinaesta Sutla Laduč 20, četrnaesta Sava Strmec 16. Petnaesta je Straža sa 13 bodova i utakmicom manje, šesnaesta Odra im 11 bodova i utakmicu manje, sedamnaesti Banovac ima 10 bodova, a zadnja Zelina 5 bodova i susret manje. U idućem, 18., kolu u zagorskom derbiju u nedjelju od 15 sati igraju Stubica i Tondach, a u isto vrijeme u subotu Straža je domaćin Croatii Hrastje, a Mladost gostuje kod Zagreba.