Utakmicama 14. kola jučer je počeo i proljetni dio Prve zagorske nogometne lige. Golubovec je s visokih 7:1 pobijedio ekipu Rudara DZ i preuzeo vodstvo, jer do sada vodeći Klanjec nije odigrao svoju utakmicu protiv Rudara Mihovljan, zbog vode na igralištu u Kumrovcu gdje Klanjec ovoga proljeća igra domaće utakmice. Čak četiri gola za Golubovec je postigao Vujica, a po jedan Kuharić, Risek i Kresonja. Jedini gol za goste je postigao Rhadi, s 11 metara. U ostalim susretima ovoga kola Lobor i Inkop su odigrali 1 : 1. Gol za vodstvo Lobora je u 30. minuti postigao Šalković s 11 metara, a izjednačio je Cvilko u 68. Zagorec Veliko Trgovišće je izgubio od Pregrade 0 : 3, a golove za goste su postigli Kolar u 71. i 87. minuti te Golubić u 78. Matija Gubec je izgubio od Oroslavja 2 : 4. Oroslavčani su poveli 2 : 0 golovima Jurine u 8. te Bjelčića u 21., domaći su smanjili na 1 : 2 preko Horvata u 39. minuti. Oroslavje je povisilo na 3 : 1 golom Starešine u 40., na 2 : 3 je smanjio Carek u 62., a konačnih 4 : 2 za Oroslavje je postigao Gamilec u 64. minuti. Jedinstvo je sa 5 : 0 pobijedilo ekipu Omadinca. Tri gola je postigao Kunštek, a po jedan Dlesk i Junković. U susjedskom derbiju Ivančica je sa 3 : 0 savladala Oštrc, sa dva gola Šumige i jednog Jurkovića. Na ljestvici vodi Golubovec s 38 bodova, drugi je Klanjec s 36 i susretom manje, treće Jedinstvo s 34 boda. Četvrta Pregrada ima 24 boda, peti Rdar DZ, šesti Rudar Mihovljan i sedma Ivančica po 22 boda, mihovljanski Rudar i utakmicu manje. Osmo Oroslavje ima 17 bodova, deveti Inkop i deseti Matija Gubec po 15, jedanaesti Oštrc 12, dvanaesti Omladinac 11 bodova, trinaesti Lobor 5 bodova i zadnji četrnaesti je Zagorec VT sa 2 boda.