Nogometni rezultati

36

Iako su igrali protiv klubova s dna ljestvice, zagorski predstavnici u 15. kolu Treće nogometne lige – središte su osvojili samo jedan bod. Krapinski Zagorec je kao domaćin odigrao 2:2 protiv Karlovca, dok je Gaj Mače poražen u Petrinji od Mladosti s minimalnih 1:0. Karlovčani su u Krapini dva puta vodili, a domaći su dva puta izjednačavali. Goste je u vodstvo od 0:1 doveo Kelava u 15. minuti. Od 56. minute Zagorec je igrao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Igor Postonjski. Unatoč tome domaći su izjednačili na 1:1 iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Smrekar. U 75. minuti gosti ponovno vode, strijelac za 1:2 je Čakarić. No, u 90. minuti svoj drugi pogodak postigao je Matija Smrekar za konačnih 2:2. Jedini pogodak na utakmici između Mladosti i Gaja postigao je Luka Lončarević u 32. minuti iz kaznenog udarca. Gaj je od 61. minute imao igrača više nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Abramović, no ta je prednost trajala samo šest minuta jer je u 67. minuti iz istog razloga iz igre izašao Martin Maloča, pa su snage do kraja utakmice ostale izjednačene, a na kraju je slavila Mladost. U ostalim susretima ovoga kola: Maksimir – Vrapče 1 : 2, Ponikve – Lučko 1 : 0, Vrbovec – Trnje 1 : 3, HAŠK – Jarun 0 : 4, Bistra – Dugo Selo 3 : 1, Trešnjevka – Segesta 2 : 2. Utakmica Španskog i Kurilovca igra se u srijedu. Na nepotpunoj ljestvici vodi Jarun sa 31 bodom i susretom manje, drugo je Trnje sa 30 bodova, treći Kurilovec sa 26 bodova i tri utakmice manje. Četvrte Ponikve i peti Zagorec imaju po 25 bodova, šesto Dugo Selo 23, sedmo Lučko 22, osmi Maksimir i deveta Bistra po 21 bod, deseti Gaj i jedanaesta Segesta imaju po 20 bodova, dvanaesto Vrapče 19, trinaesta Trešnjevka 16, četrnaesto Špansko i petnaesti HAŠK imaju po 14 bodova, Špansko i susret manje, šesnaesti Karlovac ima 13 bodova i jedan susret manje, sedamnaesta Petrinja 11 bodova i tri utakmice manje, a zadnju osamnaesti je Vrbovec sa 5 bodova i susretom manje. U idućem šesnaestom kolu Gaj u nedjelju od 11 sati na domaćem terenu igra protiv Segeste, dok Zagorec u isto vrijeme igra u Zagrebu protiv Trnja.

U Četvrtoj nogometnoj ligi – središte Zagreb igrano je ovoga vikenda 15. kolo. Mladost iz Zaboka je na teškom gostovanju kod drugoplasiranih Ravnica odigrala 1 : 1. Sve je riješeno u prvih 25 minuta. Domaćine je u vodstvo u 18. minuti doveo Maro Pavić, a samo šest minuta kasnije izjednačio je Goran Dlesk, najbolji strijelac lige. Straža je na svojem terenu odigrala 0 : 0 protiv Moslavine, a istim je rezultatom završila i utakmica Save Strmec i bedekovčanskog Tondacha. Stubica je na domaćem terenu izgubila od vodećeg Lukavca sa 1 : 2, iako je u većem dijelu utakmice bila bolja momčad. No, nisu uspjeli iskoristiti nekoliko izglednih prilika, što je, s druge strane, gostima uspjelo. Gosti su poveli 1 : 0 u 70. minuti nakon pogreške domaćeg vratara Pušeca. Već tri minute kasnije povisili su na i 2 .: 0, a na 1 : 2 smanjio je lijepim golom s 25 metara Moreno Koletić. U ostalim susretima ovoga kola postignuti su sljedeći rezultati: Banovac – Slunj 2 : 1, Rugvica – Zelina 1 : 1, Gradići – Dinamo Odranski Obrež 1 : 3 i Sutla Laduč – Croatia Hrastje 3 : 2. Utakmica Odre i Zagreba je odgođena. Na nepotpunoj ljestvici vodi Lukavec sa 38 bodova, druge su Ravnice sa 35, treći Dinamo OO sa 31 bodom. Četvrta Mladost Zabok i peti Zagreb imaju po 24 boda, Zagreb dvije utakmice manje, a Mladost jednu, a tu utakmicu protiv Croatie u Hrastju će odigrati ove srijede. Šesta je Stubica sa 22 boda, sedmi Gradići, osma Moslavina i deveti Slunj imaju po 21 bod, Gradići i utakmicu manje. Deseti je Tondach sa 20 bodova, jedanaesta Croatia Hrastje ima 19 bodova i susret manje, dvanaesta Rugvica i trinaesta Sutla Laduč imaju po 17 bodova, Rugvica i utakmicu manje, četrnaesta Sava Strmec ima 13 bodova, petnaesta Straža i šesnaesti Banovac po 10 bodova, Straža i susret manje, sedamnaesta Odra ima 9 bodova i utakmicu manje, a zadnja je Zelina sa 7 bodova i dvije utakmice manje. U idućem, redovnom šesnaestom, kolu u subotu od 14 sati Straža gostuje kod vodećeg Lukavca, Stubica igra kod Dinama Odranski Obrež, a Tondach je domaćin Sutli Laduč. Mladost u nedjelju od 10 sati u Zaboku dočekuje Rugvicu.

U 13., zadnjem jesenskom, kolu Prve zagorske nogometne lige vodeći Klanjec je na gostovanju u Dubravi Zabočkoj sa 2 : 0 pobijedio ekipu Rudara i tako osigurao naslov jesenskog prvaka. Prvi gol postigao je Brlek u 13., a drugi Kolar u 82. minuti. Obje ekipe nisu iskoristile po jedan penal. Na drugom mjestu završio je Golubovec koji je u ovom kolu kod kuće sa 3 : 0 pobijedio ekipu Oštrca. Ivančica je sa 5 : 0 savladala Omladinca, a tri gola je postigao Šumiga, jednog iz jedanaesterca. Jedinstvo je s 8 : 3 pobijedilo Oroslavje i to nakon što je Orolslavje vodilo 2 : 0 i 3 : 2. Matija Gubec i Pregrada su odigrali 1 : 1. Povela je Pregrada golom Benka u 78., a izjednačio je Horvat u 87. minuti. Zagorec VT i Inkop su odigrali 2 : 2. Zagorec je poveo u 52. minuti preko Žavrljana, na 1 : 1 je izjednačio Tomić u 59. minuti, preko Tomurada u 85. Inkop je poveo 2 : 1, a gol za konačnih 2 : 2 je postigao Županec u 90. minuti. Lobor je izgubio od Rudara Mihovljan sa 2 : 5. Prvak Klanjec je jesenski dio prvenstva završio sa 36 bodova, drugi Golubovec ima 35, treće Jedinstvo 31 bod. Konačni poredak ostalih klubova znat će se kada budu odigrane zbog korone odgođene utakmice. Dogovoreno je da se utakmica 10. kola između Oroslavja i Rudara DZ odigra ove srijede 18. studenog, a utakmice 9. kola između Oštrca i Oroslavja te Ivančice i Rudara Mihovljan iduće nedjelje, 22. studenog.